Upadłość konsumencka

kompleksowa obsługa prawna
BEZPŁATNE spotkanie w celu omówienia Twoich spraw i dopasowania działań.
Skorzystaj z usług doświadczonych prawników oraz zaoszczędź czas i pieniądze!
Nie czekaj i...

Zapytaj Eksperta o szczegóły!

Już teraz zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin
i umówimy się na bezpłatne spotkanie w celu określenia Twoich potrzeb.
Zadowolonych klientów
Biur w Polsce
Wygranych spraw
Nowy start

Zmniejszenie lub usunięcie zobowiązań finansowych

Nawet niewielkie problemy finansowe mogą powodować stres i niechęć. Polskie prawo daje możliwości umorzenia długów i nowego startu w życiu rodzinnym i zawodowym – poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
Postępowanie upadłościowe jest w naszym kraju bardzo popularne i można znaleźć na jego temat wiele różnych informacji, ale czym właściwie jest upadłość konsumencka i kto z niej korzysta?

Upadłość konsumencka zapewnia umorzenie długów (zmniejszenie ich lub całkowite usunięcie)  lub/i rozłożenie zaległości na raty. Upadłość konsumencką ogłosić mogą jedynie osoby nieprowadzące działalności gospodarczej (osoby fizyczne) oraz osoby, które prowadziły jedynie jednoosobową działalność gospodarczą i nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Postępowanie w sprawie upadłości konsumenckiej różni się od upadłości firmy i zazwyczaj przebiega lżej i sprawniej. Wynika to z faktu, że upadłość konsumencka obejmuje inne aspekty niż upadłość przedsiębiorstwa. Niemniej, należy udowodnić, że konsument popadł w stan niewypłacalności w skutek zdarzeń niezależnych od niego i nie miał możliwości zarobkowych.
Dłużnik może także wystąpić o układ, który na zgromadzeniu wierzycieli nawiązuje do zasad restrukturyzacji. Zostaną wtedy rozważone wszelkie sposoby spłaty zadłużeń, w oparciu o możliwości zarobkowe i sytuację zawodową konsumenta – może być to dobra alternatywa od ogłoszenia upadłości o likwidacyjnym znaczeniu – dłużnik zachowa w tej sytuacji część swojego majątku i posiadane dobra.

Trudno jest znaleźć dobre rozwiązanie problemu niewypłacalności, gdy jest się wezwanym do spłaty wielu długów. Pomożemy Ci z Twoimi problemami, poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nasi prawnicy zadbają również o odpowiednie przygotowanie każdej części procesu. Doradcy GPDF służą specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie postępowania – pomagamy przejść przez proces upadłości konsumenckiej i przeprowadzamy dogłębną analizę sytuacji finansowej.

tomasz bartkowiak 2
Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc

Zalety upadłości konsumenckiej

Nasz wyspecjalizowany zespół doświadczonych prawników z chęcią pomoże Ci, planując strategię działań i doradzając w kwestiach prawnych.
Kompleksowa obsługa

Dzięki naszemu doświadczeniu z zakresu prawa, finansów, ubezpieczeń i księgowości, doskonale wiemy jak Ci pomóc

Darmowa analiza

Skontaktuj się z nami i dokonaj darmowej analizy Twojej sytuacji - szybko i bezpiecznie

Postępowania sądowe

Doradztwo i zastępstwo w przypadku postępowań sądowych

Jak działamy?

Krok po kroku

Spotkanie z Ekspertem

Porozmawiamy i poznamy Twoją obecną sytuację oraz poznamy Twoje oczekiwania

Pytania i odpowiedzi

Udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Działania

Zaczynamy współpracę: przedstawiamy strategię oraz potrzebne do podjęcia kroki

Praca

Wdrażamy działania, pracujemy, a Ty widzisz pozytywne efekty naszej współpracy

Dołącz do grona zadowolonych klientów!

Opinie o obsłudze prawnej z GPDF

Doświadczenie i skuteczność

Efektywna pomoc prawna

Już teraz powierz kwestie prawne profesjonalistom. Na co dzień pomagamy naszym Klientom rozwiązywać ich problemy dotyczące finansów i pomagamy im stawać na nogi. Korzystając z pomocy Eksperta GPDF masz pewność, że zaoszczędziłeś pieniądze i czas!

Eksperci ds. finansów

Sprawdź nasze usługi!