Upadłość firmy

kompleksowa obsługa prawna
BEZPŁATNE spotkanie w celu omówienia Twoich spraw i dopasowania działań.
Skorzystaj z usług doświadczonych prawników oraz zaoszczędź czas i pieniądze!
Nie czekaj i...

Zapytaj Eksperta o szczegóły!

Już teraz zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin
i umówimy się na bezpłatne spotkanie w celu określenia Twoich potrzeb.
Zadowolonych klientów
Biur w Polsce
Wygranych spraw
Pomoc w każdym obszarze

Ogłoszenie upadłości firmy

Pierwszym podejmowanym krokiem jest restrukturyzacja, czyli proces mający na celu odbudowę firmy i poprawę jej ogólnej kondycji finansowej, przy jednoczesnym poszanowaniu praw wierzycieli, poprzez szereg ułatwień wprowadzonych na mocy statutu. Pozwala to zmniejszyć całkowite zadłużenie nawet o 60%. Jeżeli na restrukturyzację już za późno i nie da się jej wykonać, pomożemy w ogłoszeniu upadłości firmy.

Upadłość firmy jest określana jako upadłość przedsiębiorstwa lub bankructwo i jest to termin używany do opisania sytuacji, gdy firma nie może spłacić swoich zobowiązań wobec wierzycieli. Nawet odnosząca największe sukcesy firma może popaść w długi, jeśli dokona złych inwestycji, ma niewypłacalnych partnerów biznesowych lub źle zarządza finansami. Postępowanie sądowe o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa należy wytoczyć przed sąd gospodarczy właściwy dla siedziby przedsiębiorstwa. Ogłoszenie upadłości jest obowiązkiem ustawowym – spóźnione złożenie wniosku może skutkować odpowiedzialnością za szkody spowodowane nieterminowym złożeniem wniosku, co prowadzi do zakazu prowadzenia działalności gospodarczej lub postawieniem dłużnikowi zarzutów karnych.

Procedury upadłościowe dla firm są często złożone i długotrwałe. Najważniejszym celem postępowania upadłościowego jest, jak największe zaspokojenie wierzycieli i umożliwienie dłużnikom spłaty zadłużenia. Sąd może również nakazać częściowe lub całkowite usunięcie wszelkiej odpowiedzialności. Należy zauważyć, że w celu umorzenia długów przedsiębiorcy, będącego osobą fizyczną, wszystkie obowiązki nałożone w toku postępowania upadłościowego, powinny zostać rzetelnie wykonane.

Jeżeli borykasz się z problemami finansowymi w swojej firmie i rozważasz ogłoszenie upadłości, skontaktuj się z nami, a razem przejdziemy przez cały proces – służąc na każdym etapie fachową radą i pomocą.

tomasz bartkowiak 2
Upadłość przedsiębiorstwa

Kto może ogłosić upadłość?

Nasz wyspecjalizowany zespół doświadczonych prawników z chęcią pomoże Ci, planując strategię działań i doradzając w kwestiach prawnych.
Kompleksowa obsługa

Dzięki naszemu doświadczeniu z zakresu prawa, finansów, ubezpieczeń i księgowości, doskonale wiemy, jak Ci pomóc

Darmowa analiza

Skontaktuj się z nami i dokonaj darmowej analizy Twojej sytuacji - szybko i bezpiecznie

Postępowania sądowe

Doradztwo i zastępstwo w przypadku postępowań sądowych

Jak działamy?

Krok po kroku

Spotkanie z Ekspertem

Porozmawiamy i poznamy Twoją obecną sytuację oraz poznamy Twoje oczekiwania

Pytania i odpowiedzi

Udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Działania

Zaczynamy współpracę: przedstawiamy strategię oraz potrzebne do podjęcia kroki

Praca

Wdrażamy działania, pracujemy, a Ty widzisz pozytywne efekty naszej współpracy

Dołącz do grona zadowolonych klientów!

Opinie o obsłudze prawnej z GPDF

Doświadczenie i skuteczność

Efektywna pomoc prawna

Już teraz powierz kwestie prawne profesjonalistom. Na co dzień pomagamy naszym Klientom rozwiązywać ich problemy dotyczące finansów i pomagamy im stawać na nogi. Korzystając z pomocy Eksperta GPDF masz pewność, że zaoszczędziłeś pieniądze i czas!

Eksperci ds. finansów

Sprawdź nasze usługi!